حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

پرز دادن حوله و مشکلات ناشی از آن

پرز دادن حوله و مشکلات ناشی از آن

پرز دادن حوله و مشکلات ناشی از آن

پرز دادن حوله و مشکلات ناشی از آن به خاطر استفاده از پنبه و بدون استفاده از مواد صنعتی مانند پلی‌استر تولید می‌شود.
نبود مواد سازنده حوله از مواد صنعتی مانند پلی‌استر گاهی موجب به دردسر افتادن تولید کننده حوله و مشتری نیز می‌شود.
ممکن است برایتان این سوال مطرح شود که چرا بافتن حوله از پنبه می‌تواند باعث دردسر شود؟خوب دلیل این مورد را در زیر توضیح میدهیم.
کارخانه‌ های حوله بافی برای بافتن حوله، نخ مورد نیاز‌شان را از ریسندگی‌ها تهیه می‌کنند.ریسنده برای تهیه و تولید نخ باید الیاف پنبه بخرد و دردسر از همین‌جا و به نحو زیر شروع می‌شود:
الیافی که برای تهیه نخ حوله مناسب است نباید خیلی کوتاه باشد چرا که همین کوتاه بودن الیاف در نهایت منجر به پرز دادن حوله‌‌ها می‌شود. گاهی ممکن است ریسنده برای تولید نخ‌های خود از پنبه با الیاف‌های بلند و یا الیاف‌های کوتاه استفاده کند.

هر چه الیاف پنبه‌ای که از آن در تولید نخ استفاده می‌شود بلند‌‌تر باشد نخ دارای کیفیت بیشتری است البته نباید نقش تاب نخ، در استحکام و کیفیت نخ را فراموش کرد.
اگر در بافت حوله از نخ تهیه شده از الیاف پنبه بلند استفاده شود حوله بسیار مرغوب خواهد بود و البته بسیار گران. اگر از نخی که با استفاده از الیاف پنبه کوتاه بافته شده است در تولید حوله استفاده بشود حوله بطور دائمی پرز خواهد داد و قیمت بسیار کمتری نیز خواهد داشت.
حالا یک نکته بسیار مهم هست که باید ازش مطلع بشوید و اونم این است که : تمامی حوله‌ها ممکن است تا فاصله‌ی سه بار شست و شو پرز بدهند که امری بسیار عادی است و برای مرتفع شدن آن می‌توانید هر بار که حوله‌تان را شستید و خشک کردید آنرا دوباره بشویید اما علت این پرز دادن چیست؟
حوله بر روی دستگاه‌های بافت با متراژ بالا تولید می‌شود و برای رسیدن به شکل و سایز استانداردی که در بازار ایران عرضه می‌شود باید برش بخورد. زمانی که حوله برش میخورد مقداری پرز تولید می‌کند که روی خود حوله می‌نشیند مقداری پرز هم در کارخانه و یا کارگاه از محیط به خود جذب می‌کند، به همین علت است که در بالا گفتیم پس از سه بار شست و شو مشکل پرز دادن حوله‌های جدیدتان برطرف خواهد شد.

حال که علل پرز دادن حوله را بررسی کردیم باید راجع به مضرات آن نیز صحبت کنیم:

مضرات پرز دادن حوله

سه مورد از مشکلاتی که پرز دادن حوله می تواند برایتان ایجاد کند :

۱- بزرگ‌ترین مشکلی که یک حوله خراب می‌تواند برایتان ایجاد کند ورود پرزهایش به دهان و ریه‌هایتان است که اگر در بلند مدت ادامه پیدا کند برایتان مشکلات جدی به بار می‌آورد.
۲- مشکل دومی که در راستای پرز دادن حوله برایتان ایجاد می‌شود این است که وقتی بعد از حمام می‌خواهید از حوله‌تان استفاده کنید پرزهای آن به بدن و موهایتان می‌چسبد.
۳- آخرین و البته آزار دهنده‌ترین مشکلی که پرز دادن حوله ایجاد می‌کند کثیف کردن منزل‌تان است که در پی هر بار استفاده از حوله‌تان مقدار قابل توجه پرز روی زمین و وسایل‌تان خواهد ریخت.

پرز دادن حوله و مشکلات ناشی از آن

#حوله #حوله_زمرد #کالای_خواب #کالای_ایرانی #zumruttowel

آپارات حوله زمرد

حوله زمرد

علی صادقی نژاد
درباره ما
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X