اهمیت حوله نوزاد را جدی بگیریم !

حوله نوزاد را دست کم نگیرید

مناسب‌ترین جنس برای حوله نوازادی

حوله نوزاد را دست کم نگیرید ! از آنجا که پوست نوزاد بسیار نازک و حساس است حوله‌ای که برای او انتخاب می‌کنید باید کمترین پرز را داشته باشد و آنقدر نرم باشد که در لمس با پوست او،‌ هیچ آسیبی به آن وارد نکند.

 

بهترین ماده به کار رفته در حوله نوزاد پنبه است. حوله‌های پنبه‌ای نرم بوده و بسیار جاذب است و به آرامی روی پوست قرار می‌گیرد. یک حوله خوب باید صد درصد نخ پنبه باشد و ترکیبات نخ پلی استر، فلامنت و نایلون نباید در بافت آن باشد.

 

الیاف حوله را باید خوب بررسی کنید هرچه حلقه‌های حوله به هم فشرده‌تر باشد،‌ حوله قدرت جذب بالاتری دارد. اما اگر بخش پارچه‌ای حوله پیدا باشد،‌ بهتر است آن را از سبد خریدتان حذف کنید.

 

وزن حوله نوزاد

یک حوله نوزاد خوب معمولا سنگین‌تر از چیزی است که به نظر می‌رسد بنابراین حتما آن را دست بگیرید و وزن آن را حس کنید تا مطمئن شوید زیادی نازک نیست. با توجه به طیف گسترده انواع حوله در بازار باید مطمئن شوید که حوله نوزاد جذب مناسبی دارد و به سرعت فرزندتان را خشک می‌کند.

حوله نوزاد را دست کم نگیرید !

 

ضد حساسیت باشد

پوست نوزادان بسیار نازک و حساس است و این حساسیت پس از استحمام دوچندان می‌شود. رطوبت پوست نوزاد و تماس آن با حوله ممکن است قرمزی و یا حتی زدن دانه‌های ریز به پوست نوزاد را به همراه داشته باشد. بنابراین در هنگام خرید حوله نوزادی حتما به ضد حساسیت بودن آن توجه داشته باشید.

 

حوله ای بدون داشتن روایح معطر

در بازار حوله هایی وجود دارند که آغشته به روایح خوشبوی متنوعی می باشند که اصلا برای نوزادان و کودکان مناسب نیستند. این روایح دارای موادهای اولیه شیمیایی هستند و می توانند عوارضی جدی برای پوست و دستگاه تنفسی نوزادان به بار آورند.

 

انتخاب رنگ حوله نوزاد

بهداشت نوزاد در سلامت او از اهمیت بسیاری برخوردار است. حوله‌ای که با در معرض رطوبت قرار می‌گیرد بیشتر احتمال جذب باکتری و رطوبت را دارد. بنابراین بهتر است برای حوله نوزاد، رنگ‌های روشن و ترجیها رنگ سفید را انتخاب کنید تا کثیفی و لک‌ها را به خوبی نشان دهد.

 

البته به این نکته توجه داشته باشید که حتی اگر حوله نوزاد ظاهرا کثیف نباشد باید پس از هرچند بار استفاده او را با مواد شوینده و در دمای مناسب شسته و آن را با نور مستقیم آفتاب خشک کنید.

حوله نوزاد را دست کم نگیرید !

 

اگر حوله‌ای رنگی برای نوزاد خود انتخاب می‌کنید، رنگ حوله باید ثابت باشد تا هنکام خیس شدن رنگ پس ندهد و بدن نوزاد را رنگی نکند. این نکته را هم درنظر داشت که حتی با کیفیت‌ترین حوله‌ها هم در شست‌وشوی اول ممکن است مقدار بسیار کمی رنگ پس بدهند، پس نباید این موضوع نگران‌تان کند.

حوله نوزاد را دست کم نگیرید !

 

بسته‌بندی حوله نوازاد

هنگام خرید حوله نوزاد به بسته‌بندی آن توجه داشته باشید. بسته‌بندی باید به گونه‌ای باشد که حوله نوزاد در تماس با آلودگی‌ها و گردوخاک نبوده باشد؛ هرچند توصیه می‌شود به دلیل حساسیت پوست نوزاد و اهیمت سلامت و بهداشت او، پس از خریداری حوله نوزاد، قبل از استفاده آن را به شیوه‌ی صحیح شستشو دهید؛ زیرا نمی‌توان به رعایت تمام نکات بهداشت در طی فرآیند تهیه، بسته بندی، انتقال و نگداری حوله نوزاد اطمینان حاصل کرد.

 

انواع حوله نوزادی

حوله کاغذی: این حوله برای نوزادان طراحی شده است که سر کوتاه‌تری دارد و حوله مانند یک تکه پارچه دور نوزاد پیچیده میشود و می‌توان مطمئن بود که نوزاد در دست دچار لغزش نمی‌شود. باید توجه داشت که سر نوزاد هم باید خشک شده و با حوله برای دقایقی پوشانده باشد.

 

حوله کلاه‌دار: این حوله‌ها بدون برش و دوخت خاصی و معمولا به شکل مربع است. این حوله‌های نوزادی به مراتب کاربردی تر و استفاده از آن آسان تر است. می‌توان نوزاد را به خوبی در این حوله‌ها پیچید و سر او را پوشاند. بهتر است به اندازه‌ی کلاه این حوله با توجه به سایز سر نوزاد توجه داشته باشید.

حوله نوزاد را دست کم نگیرید !

 

شیوه‌ی صحیح خشک کردن نوزاد با حوله

بلافاصله پس از آبکشی نوزاد را بر روی حوله ای که قبلا به همین منظور پهن کرده اید، قرار داده و حوله را دور بدن او بپیچید.

 

زیر بغل، زیر گردن و لا به لای تاخوردگی های پوست بدن نوزاد را به خوبی خشک کنید و لباس بپوشانید. مرطوب ماندن لابلای پوست باعث بروز عفونت قارچی می شود.

 

خشک کردن نوزاد با پارچه ملایم و پیچیدن در پوشش نرم و گرم و ایجاد حرارتی به اندازه حرارت رحم و محافظت نوزاد از هوای سرد و پاک کردن چشم‌ها با حریر، برای نوزاد بسیار مفید است.

حوله نوزاد را دست کم نگیرید !
حوله نوزاد را دست کم نگیرید !

 

نحوه شستشو و نگهداری حوله نوزاد

شستشوی حوله در سلامت نوزاد از اهمیت بالایی برخوردار است:

– سعی کنید تا حد الامکان حوله را در دمای بالای ۸۰ درجه سانتی گراد شستشو دهید، چون اکثر میکروب ها در دمای بالای ۷۷ نابود می شوند.

– به صورت جداگانه حوله تان را شستشو دهید و سعی کنید برای خودتان یا هرشخصی دیگر حوله ای جداگانه قرار دهید.

– سعی کنید هر چند روز یک بار حوله را مورد شستشو قرار دهید.

بعد از شستن بهتر است حوله نوزاد را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار داده و در جایی خشک و خیر نمناک نگهداری کنید تا از نفوذ باکتری و میکروب در امان باشد.

 

#حوله #حوله_زمرد #کالای_خواب #کالای_ایرانی #zumruttowel

آپارات حوله زمرد

حوله زمرد

علی صادقی نژاد
درباره ما
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *