حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

نکات شنیدنی در مورد حوله حمام

نکات شنیدنی در مورد حوله حمام

نکات شنیدنی در مورد حوله حمام » از حوله به منظور پاک کردن یا خشک کردن بدن استفاده میشود. حوله انواع مختلفی دارد که حوله حمام،حوله شنا،حوله تن پوش،حوله استخری،حوله سونا و … از آن ها هستند.در هر خانه ای حوله وجود دارد و افراد بعد از حمام کردن از حوله حمام استفاده میکنند اما استفاده از حوله هم شیوه هایی دارد. در ادامه با مواردی از حوله حمام آشنا خواهید شد که احتمالاً قبل از این آن ها به گوش تان نخورده است.

حوله حمام می تواند مانند یک محیط پرورش باکتری، قارچ، سلول های مرده پوست، بزاق و ترشحات ادراری و مقعدی باشد و بسیاری از انواع میکروب هایی را در خود جا داده باشد که چنین حوله ای زمانی طولانی در حمام یا حتی اتاقتان آویزان بوده است!

حوله به ظاهر تمیزی که پس از حمام از آن استفاده می کنید ممکن است در اصل کثیف و مشکل زا باشد در صورتی که فاقد شست و شوی مجدد آن پس از آخرین استفاده، خود را با آن خشک کنید.

در حالی که بسیاری از میکروب های موجود روی حوله شما ممکن است به نظر به بدنتان آسیبی نرسانند، به هر حال وجود دارند و با استفاده از حوله به بدنتان منتقل شده، احتمالاً بسرعت هم روی آن تکثیر می شوند.
چند بار می توان از یک حوله حمام در فاصله شست وشوی مجدد آن استفاده کرد؟ «فیلیپ تیرنو»، میکروب شناس و پاتولوژیست (آسیب شناس) دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک می گوید: «اگر هر بار کاملا آن را خشک کنید،حداکثر سه بار».

این البته بر فرض آن است که حوله حمام را پس از خشک کردن خودتان، در جایی آویزان کنید که در معرض هوا کاملا خشک شود؛

تیرنو اضافه می کند: «حوله مرطوب محل خوبی برای رشد باکتری ها و قارچ هاست». او می گوید: «اگر کمی بو از حوله به مشامتان رسید هم باید بدانید که هر جا بویی وجود دارد نشانگر آن است که میکروب هایی در حال رشدند؛ پس باید پیش از استفاده شسته شود».

نکات شنیدنی در مورد حوله حمام

حوله های حمام و دستشویی، زمین حاصلخیز و ایده آل برای میکروب ها و در بردارنده بسیاری از شرایط مورد نیاز برای حیاتشان هستند: آب یا رطوبت مناسب، گرمای لازم، اکسیژن، مواد غذایی (مثل سلول های جداشده پوست) و pH خنثی. بدن انسان این شرایط ایده آل زندگی را برای آنها برآورده می سازد.

وقتی رطوبت بدنتان را با حوله خشک می کنید، هم آب و هم میکروب ها و سایر ترشحات همچون بقایای سلول های مرده پوست از سطح بدنتان به حوله منتقل شده و در آن ساکن می شوند. ذرات معلق در هوا نیز روی آن می نشیند و غذا و رطوبت مناسب برای رشد میکروب ها فراهم می آید.

به گفته تیرنو، به سختی می توان گفت میکروب هایی که روی حوله رشد می کنند مضرند زیرا اغلب میکروب ها در محیط خانه خطرناک نیستند اما اگر حوله اختصاصی تبدیل به حوله اشتراکی شود، احتمال این که ظرفیت بالقوه ای برای تماس بدن شما با میکروارگانیسم هایی نا آشنا با بدن شما همچون «استافیلوکوکوس اورئوس» فراهم شود که احتمالا منجر به بروز جوش، تاول و یا عفونت خواهد شد.

در استفاده از حوله های حمام و دستشویی بسیار محتاط باشید و آگاهانه رفتار کنید. دقت بیشتری هم داشته باشید که به اندازه کافی شسته و تمیز شده باشند.

حوله زمرد  هدیه ای از دوست ،  لطافتی برای لطیف

اینستاگرام حوله زمرد

نکات شنیدنی در مورد حوله حمام

علی صادقی نژاد
درباره ما
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X