حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

درباره ما

حوله زمرد
ارزش رضایت مشتری
ارزش رضایت مشتری ۱۰۰%
تنوع محصولات
تنوع محصولات ۸۰%
طراحی به روز محصولات
طراحی به روز محصولات ۹۰%

این سایت فروشگاهی در راستای چشم اندازه حوله زمرد به منظور در خدمت مشتریان بودن بصورت همه جایی و همه وقتی ایجاد شده تا بتوانیم کالای حوله ای مورد نیاز مشتری را بدون واسطه در اختیارش قرار دهیم . حوله زمرد متخصص در تولید انواع حوله جات اعم از ابعادی ، پوشیدنی ، و حوله های تبلیغاتی می باشد.

و با بهره گیری از ساده بودن انتخاب کالا ، تعداد کالا و انتخاب نحوه ارسال ( هزینه ارسال ) در همان برگه محصول توانسته تا حدی قابل قبولی مشتریان را از خرید آسان بهره مند سازد.

تاریخچه :

ما از سال ۱۳۷۵ با حوله کنار شما هستیم . از سال ۱۳۴۹ شمسی (۱۹۷۰ میلادی ) تا روی آوری به تولید حوله , برند پروانه در فیتیله های گردسوز( والر و چراغهای گرد سوزنفتی ) نام آشنای کوی و برزن بود که در ناحیه صنعتی آن دوران , میدان کاه تبریزتولید می شده . خط فیتیله بافی مطابق نیاز روز جای خود را به یراق آلات تزئینی با نقل مکان به ناحیه صنعتی توحید ( بلوار پالایشگاه تبریز ), داد و در نهایت خط تولید حوله در همان مکان در سال ۱۳۷۵ شمسی ( ۱۹۹۶ میلادی ) شروع به کار کردو همچنان با شما هستیم و برای ارایه خدمات ومحصولات بهتر به یاری شما نیازداریم .

بیانیه ماموریت : بیانیه ماموریت زمرد فقط بازی با کلمات خواهد بود , چنانچه توجهی به ارزشهایمان نباشد ؛ ” مرجع راحتی و تفاخر “

چشم انداز : ” در ۱۰ سال آینده ” زمرد مکمل کلمه دوش و حمام خواهد بود بواسطه آگاهی از برند زمرد و فروش بی ۲ سی (B 2 C)

بیانیه فروش

۱- مشتری مهمترین ناظربرفعالیتهای ماست . ۲- او به ما وابسته نیست ، ما به او وابسته هستیم . ۳- مشتری در کار ما یک هدف زود گذر نیست ، بلکه مشتری هدف و غایت همه اقدامات ماست . ۴- مشتری یک فرد خارجی در سازمان ما محسوب نمی شود ، بلکه مشتری جزئی از سازمان ماست. ۵- ما با خدمتی که به مشتری ارایه می نمائیم به او لطف نمی کنیم ، بلکه او از این طریق فرصتی برای ادامه کار به ما می دهد و در حق ما لطف می کند .

 

نکات طلایی که به تمامی پرسنل سازمان علی الخصوص کارمندان فروش با تاکید آموزش داده می شود :

۱- مشتری پادشاه هست و همیشه حق با اوست . ۲- مشتری داور نامریی و نهایی موفقیت یا شکست است . ۳- با ذهنیت مثبت ” من خوبم – تو خوبی ” با مشتریان ارتباط برقرار می کنیم . ۴- برنده – برنده می اندیشیم ضمن اینکه باور داریم حرف اول و آخر را مشتری می زند . ۵- تبلیغ نمی کنیم ، درباره همه چیز اطلاع رسانی می کنیم چون ۵۰% نارضایتی ها از بی اطلاعی است . ۶- روابط ما خواسته یا ناخواسته رضایت مشتری را شکل می دهد . مشکلات را حتی الامکان با کمک مشتری حل می کنیم . ۷- هرگز در برخورد با مشتریان تبعیض قایل نمی شویم ، چرا که احترام در همه جا و برای همه مشتریان از اصول اولیه است . ۸- ما باید بتوانیم با پیشنهاداتمان مشکلی از مشتری را حل کنیم . ۹- محصول بدون بعد خدمت آن بی معنی است . ۱۰- در ارتباط با مشتری زمان نمی شناسیم و بدنبال همه جایی دسترسی مشتری به صورت همه زمانی هستیم . ۱۱- همیشه تصور می کنیم این آخرین خدمتی است که می توانیم به مشتری انجام دهیم ، پس بهترین کارمان را انجام می دهیم . ۱۲-سرعت و نو آوری و خلاقیت در انجام خواسته های مشتری در اولویت کارمان است . ۱۳- تلاش می کنیم به همبستگی با مشتری برسیم در همبستگی مجموعه ای از ارزشها به سرعت مبادله می شود . ۱۴- هیچ وقت تصور نمی کنیم بهترین خدمت را به مشتری ارایه کرده ایم ، چون همیشه قابلیت بهبود کیفیت ، بصورت مستمر است .

ارزشها

موفقیت ما؛ در حوله زمرد موفقیت ما این است که با اعتقادات ما هدایت می شود. ارزشهای اصلی ما در قلب موفقیت های ما هستند و آن توانایی ارتقا استاندارد زندگی مشتریانمان است که بطریق پایداری حاصل خواهیم کرد . مسئولیت ما ؛ در مسئولیت اجتماعی هدف ما از تولید به حمل و نقل , آموزش مصرف کنندگان از محصولات , یک مجموعه استاندارد می سازد. مسئولیت اجتماعی یک کلمه ساده برای ما نیست , آن یک دستورالعمل برای تمامی فرآیندهای تولیدات ماست . بسیاری از مشتریان , براساس اثرات زیست محیطی , ایجاد استغال و افزایش ناخالصی ملی , محصولات مارا انتخاب می کنند . ” حوله زمرد , حوله سبزتر “ مشتریان ما ؛ ما بطور کامل تعامل با مشتریان خود را از طریق آموزش , گوش دادن و همکاری ایجاد شده در یک محصول با کیفیت در اتصال با انسان , آغاز می کنیم . همکاران ما ؛ موفقیت ما منجر به موفقیت و پاداش کارکنان و همکاران استراتزیک ما می شود . زمانی که ما آنرا به حق بدست می آوریم , برند ما بدرستی برای تعالی سازمان برسمیت شناخته خواهد شد . ما مشارکتی را ایجاد می کنیم که قدرت تحمل و پیشرفت در یک بازار رقابتی را به ما می دهد . نوآوری و خلاقیت ؛ خلاقیت ما را می پروراند , این باور ماست . ما هر روز را با این ترس که نتوانیم نوآوری مورد تقاضای مشتریانمان را برآورده سازیم , بسر می بریم .

احترام به دیگران ؛ راهی که پدر و مادر و بزرگان و معلمان ما را به این راه برده اند و هیچ راه دیگری نمی شناسیم .

ارتباط با ما
تبریز – چهارراه بهار – خیابان اره گر روبروی داروخانه میررضوی
۳۲۸۷۳۳۳۳ ۰۴۱
Info@zumrut3t.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X