حوله زمرد - منسوجات خانگی زمرد حریر ناز تبریز

درباره ما

حوله زمرد
حوله زمرد
ارزش رضایت مشتری
تنوع محصولات
طراحی به روز محصولات

این سایت فروشگاهی در راستای چشم اندازه حوله زمرد به منظور در خدمت مشتریان بودن بصورت همه جایی و همه وقتی ایجاد شده تا بتوانیم کالای حوله ای مورد نیاز مشتری را بدون واسطه در اختیارش قرار دهیم . حوله زمرد متخصص در تولید انواع حوله جات اعم از ابعادی ، پوشیدنی ، و حوله های تبلیغاتی می باشد.
و با بهره گیری از ساده بودن انتخاب کالا ، تعداد کالا و انتخاب نحوه ارسال ( هزینه ارسال ) در همان برگه محصول توانسته تا حدی قابل قبولی مشتریان را از خرید آسان بهره مند سازد.

تاریخچه :

ما از سال ۱۳۷۵ با حوله کنار شما هستیم . از سال ۱۳۴۹ شمسی (۱۹۷۰ میلادی ) تا روی آوری به تولید حوله , برند پروانه در فیتیله های گردسوز( والر و چراغهای گرد سوزنفتی ) نام آشنای کوی و برزن بود که در ناحیه صنعتی آن دوران , میدان کاه تبریزتولید می شده . خط فیتیله بافی مطابق نیاز روز جای خود را به یراق آلات تزئینی با نقل مکان به ناحیه صنعتی توحید ( بلوار پالایشگاه تبریز ), داد و در نهایت خط تولید حوله در همان مکان در سال ۱۳۷۵ شمسی ( ۱۹۹۶ میلادی ) شروع به کار کردو همچنان با شما هستیم و برای ارایه خدمات ومحصولات بهتر به یاری شما نیازداریم .

بیانیه ماموریت : بیانیه ماموریت زمرد فقط بازی با کلمات خواهد بود , چنانچه توجهی به ارزشهایمان نباشد ؛ ” مرجع راحتی و تفاخر “

چشم انداز : ” در ۱۰ سال آینده ” زمرد مکمل کلمه دوش و حمام خواهد بود بواسطه آگاهی از برند زمرد و فروش بی ۲ سی (B 2 C)

بیانیه فروش

۱- مشتری مهمترین ناظربرفعالیتهای ماست . ۲- او به ما وابسته نیست ، ما به او وابسته هستیم . ۳- مشتری در کار ما یک هدف زود گذر نیست ، بلکه مشتری هدف و غایت همه اقدامات ماست . ۴- مشتری یک فرد خارجی در سازمان ما محسوب نمی شود ، بلکه مشتری جزئی از سازمان ماست. ۵- ما با خدمتی که به مشتری ارایه می نمائیم به او لطف نمی کنیم ، بلکه او از این طریق فرصتی برای ادامه کار به ما می دهد و در حق ما لطف می کند .

نکات طلایی که به تمامی پرسنل سازمان علی الخصوص کارمندان فروش با تاکید آموزش داده می شود :

۱- مشتری پادشاه هست و همیشه حق با اوست . ۲- مشتری داور نامریی و نهایی موفقیت یا شکست است . ۳- با ذهنیت مثبت ” من خوبم – تو خوبی ” با مشتریان ارتباط برقرار می کنیم . ۴- برنده – برنده می اندیشیم ضمن اینکه باور داریم حرف اول و آخر را مشتری می زند . ۵- تبلیغ نمی کنیم ، درباره همه چیز اطلاع رسانی می کنیم چون ۵۰% نارضایتی ها از بی اطلاعی است . ۶- روابط ما خواسته یا ناخواسته رضایت مشتری را شکل می دهد . مشکلات را حتی الامکان با کمک مشتری حل می کنیم . ۷- هرگز در برخورد با مشتریان تبعیض قایل نمی شویم ، چرا که احترام در همه جا و برای همه مشتریان از اصول اولیه است . ۸- ما باید بتوانیم با پیشنهاداتمان مشکلی از مشتری را حل کنیم . ۹- محصول بدون بعد خدمت آن بی معنی است . ۱۰- در ارتباط با مشتری زمان نمی شناسیم و بدنبال همه جایی دسترسی مشتری به صورت همه زمانی هستیم . ۱۱- همیشه تصور می کنیم این آخرین خدمتی است که می توانیم به مشتری انجام دهیم ، پس بهترین کارمان را انجام می دهیم . ۱۲-سرعت و نو آوری و خلاقیت در انجام خواسته های مشتری در اولویت کارمان است . ۱۳- تلاش می کنیم به همبستگی با مشتری برسیم در همبستگی مجموعه ای از ارزشها به سرعت مبادله می شود . ۱۴- هیچ وقت تصور نمی کنیم بهترین خدمت را به مشتری ارایه کرده ایم ، چون همیشه قابلیت بهبود کیفیت ، بصورت مستمر است .

ارزشها

موفقیت ما؛ در حوله زمرد موفقیت ما این است که با اعتقادات ما هدایت می شود. ارزشهای اصلی ما در قلب موفقیت های ما هستند و آن توانایی ارتقا استاندارد زندگی مشتریانمان است که بطریق پایداری حاصل خواهیم کرد . مسئولیت ما ؛ در مسئولیت اجتماعی هدف ما از تولید به حمل و نقل , آموزش مصرف کنندگان از محصولات , یک مجموعه استاندارد می سازد. مسئولیت اجتماعی یک کلمه ساده برای ما نیست , آن یک دستورالعمل برای تمامی فرآیندهای تولیدات ماست . بسیاری از مشتریان , براساس اثرات زیست محیطی , ایجاد استغال و افزایش ناخالصی ملی , محصولات مارا انتخاب می کنند . ” حوله زمرد , حوله سبزتر “ مشتریان ما ؛ ما بطور کامل تعامل با مشتریان خود را از طریق آموزش , گوش دادن و همکاری ایجاد شده در یک محصول با کیفیت در اتصال با انسان , آغاز می کنیم . همکاران ما ؛ موفقیت ما منجر به موفقیت و پاداش کارکنان و همکاران استراتزیک ما می شود . زمانی که ما آنرا به حق بدست می آوریم , برند ما بدرستی برای تعالی سازمان برسمیت شناخته خواهد شد . ما مشارکتی را ایجاد می کنیم که قدرت تحمل و پیشرفت در یک بازار رقابتی را به ما می دهد . نوآوری و خلاقیت ؛ خلاقیت ما را می پروراند , این باور ماست . ما هر روز را با این ترس که نتوانیم نوآوری مورد تقاضای مشتریانمان را برآورده سازیم , بسر می بریم . احترام به دیگران ؛ راهی که پدر و مادر و بزرگان و معلمان ما را به این راه برده اند و هیچ راه دیگری نمی شناسیم .

Updating…
  • سبد خرید شما خالی است.