حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

نکاتی در مورد جنس حوله

 

یکی از مهمترین نکاتی که در یک خرید خوب همواره باید مد نظر باشد، اطلاع خریدار از ویژگی‌های محصول و توانایی شناسایی این ویژگی‌ها می‌باشد.

از جمله محصولاتی که قبل از خرید، بهتر است اطلاعاتی هرچند اندک، در مورد آن داشته باشید، حوله می‌باشد. در هنگام خرید حوله اگر به این موارد دقت نکنید ممکن است در عرض کمتر از چند روز از خرید خود پشیمان شوید.

حوله‌ام باید چه جنسی داشته باشد؟

معمولاً الیاف حوله در قیمت حوله بسیار تأثیرگذار می‌باشد. برندهای مختلف برای تولید حوله، یکی از الیاف زیر را به عنوان ماده اصلی مورد استفاده قرار می‌دهند:

·         پنبه

·         پنبه و الیاف پلی استر

·         بامبو

·         پشم

·         میکروفیبر

حوله بامبو

پنبه یکی از محبوب‌ترین الیاف تولید حوله در بین تولیدکنندگان حوله می‌باشد. پنبه قابلیت جذب آب بالایی دارد و به آسانی قابل شستشو می‌باشد.

حوله‌هایی که از الیاف پنبه‌ای تولید می‌شوند جزو محصولات ارگانیک طبقه بندی می‌شوند. البته برخی از حوله‌های پنبه‌ای از پنبه ارگانیک تولید نمی‌شوند و پنبه‌ی موجود در الیاف آن از جنس پنبه‌ي مصنوعی می‌باشد.

در صورتی که به دنبال خرید حوله‌ ارزان قیمت هستید، مراقب این نوع حوله‌ی پنبه‌ای باشید. حوله‌ی تولید شده از پنبه‌ی مصنوعی از نظر کیفیت نسبت به نوع ارگانیک بسیار ضعیف‌تر می‌باشد.

حوله‌ی تولید شده از پنبه و الیاف پلی استر نسبت به حوله‌های پنبه‌ای در نرمی، لطافت و سبکی تفاوت چشمگیری دارند. این نوع از حوله‌ها معمولاً ضخیم هستند. به همین دلیل از قدرت جذب بالایی برخوردارند.

حوله میکروفیبر

در صورتی که شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که نسبت به بسیاری از مواد و الیاف آلرژی دارید،

حتماً حوله‌هایی با الیاف بامبو را امتحان کنید. این نوع حوله به دلیل خواص الیاف بامبو ضد باکتری و ضد میکروب می‌باشند. حوله با الیاف بامبو بسیار سبک می‌باشد و قدرت جذب بسیار بالایی دارد اما برای فصول سرد انتخاب خوبی به حساب نمی‌آید.

حوله‌های پشمی برای فصول سرد فوق‌العاده هستند. اگر به دنبال خرید حوله ارزان هستید به هیچ عنوان به حوله‌های پشمی فکر نکیند. این نوع حوله دارای قیمت نسبتاً بالایی می‌باشد.

این حوله چروک نمی‌شود و تقریباً بیشترین میزان آبگیری در بین حوله‌ها را دارد. حوله‌های پشمی باید در دمای پایین شستشو شوند. بزرگترین ضعف این نوع حوله به مدت زمان طولانی خشک شدن آن مربوط می‌باشد.

حوله صورت

در کنار حوله پنبه‌ای که انتخاب بسیاری از افرادی می‌باشد که به دنبال خرید حوله ارزان قیمت هستند، حوله‌های میکروفیبر هم بسیار پر طرفدار و محبوب می‌باشند.

میکروفیبر در جذب، حتی از ابریشم نیز بهتر عمل می‌کند. میکروفیبر در مقابل انواع لکه مقاوم می‌باشد. این نوع الیاف بسیار سبک و نرم می‌باشد. معمولاً حوله‌هایی با الیاف میکروفیبر بیشتر در فصول گرم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ابراهیم موسوی کهنموئی
درباره ما
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X